Stegna i Okolice

..Stegna

Ośrodek wczasowy Cubex znajduje się w Stegnie Gdańskiej. Aby zachęcić państwa do przyjazdu do naszego ośrodka i skorzystania z noclegów warto wspomnieć o tej ładnej nadmorskiej miejscowości.
Warto tu być - warto to przeżyć

Dlaczego turyści wybierają na miejsce wypoczynku i noclegu gminę Stegna? Odpowiedż jest prosta. Trudno gdzie indziej znaleźć tak piękne, szerokie i piaszczyste plaże, jak tutaj. Sosnowe lasy oraz nadmorska bryza tworzą znakomitą regenerację dla osób pragnących wypocząć. 300 km rzek i kanałów zadowoli każdego wodniaka i... wędkarzaZawody w poławianiu bursztynu.

Dla ambitnych i szukających niecodziennych wyzwań będzie to jedyna okazja do zdobycia tytułu mistrza Świata w poławianiu bursztynu. Zbierając bursztyn z plaż przy pomocy kaszorka, grabek i rąk (czyli metodami stosowanymi tu już w starożytności) można otrzymać tytuł Mistrza Świata w poławianiu bursztynu. Finał odbędzie się na zakończenie sezonu letniego: 25 i 26 sierpnia w Jantarze.
Kultura

Między otwarciem a zamknięciem sezonu zawsze coś się dzieje. Z kalendarza imprez zwracamy uwagę na wydarzenie kulturalne przez duże "K", czyli na letnie koncerty organowe. Wbrew pozorom lato sprzyja kontaktowi z muzyką klasyczną. Oderwani od codziennych trosk z łatwością poddamy się działaniu romantycznego brzmienia organów stegnieńskiego Kościoła.
Wysokie loty

W odległości 2 km od Stegny znajduje się lotnisko, które organizuje loty widokowe dla turystów. Samoloty wznoszą się na wysokość 300 metrów nad poziomem morza, co umożliwia zobaczenie pięknej panoramy Stegny i pobliskich okolic.


Kwiaty

Poruszając się po drogach gminy Stegna można zauważyć kolorowe, kwieciste plantacje. Krajobraz ten do złudzenia przypomina Holandię. Plantacje należą do Źuławskiej Grupy Producentów „Jantar". Od dwóch lat w maju ŹGP w Tujsku organizuje „Święto tulipana". Wtedy to Tujsk przemienia się w kolorową krainę kwiatów. Kwiaty wyhodowane w gminie Stegna są najwyższej jakości. Są eksportowane m.in. do Francji, Szwecji i Białorusi. ŹGP współpracuje także z ogrodnikiem prezydenta Polski. Pałac prezydencki ozdabiają kwiaty wyhodowane właśnie przez ŹGP „Jantar". Ponieważ tulipanowe pola rozciągają się na południowym skraju Mierzei, ktoś wysnuł definicję Mierzei: jest to kraj rozciągający się między dwoma morzami: Bałtyckim i tulipanów.Kolejka wąskotorowa

Turyści niezmiennie pytają o kolejkę wąskotorową. Po wielu latach nieobecności lokomotywa wyruszyła na szlak! Trwają gorączkowe przygotowania, by w tym sezonie malownicze wagoniki jak najwięcej razy pokonały trasę z Mikoszewa do Sztutowa i z powrotem.

Zapraszamy, więc serdecznie do Stegny Gdańskiej i do skorzystania z naszych noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym Cubex.